Reklama

Warszawa. Różne oblicza wiary. Islam.

czwartek, 14.09.2017, 19:00
Warszawa
Zapraszamy na spotkanie Klubu "Tygodnika Powszechnego" w Warszawie. Temat: "Różne oblicza wiary. Islam". Wstęp wolny!

Goście spotkania:

Nedal Abu Tabaq – Mufti Ligi Muzułmańskiej, przewodniczący Muzułmańskiego Stowarzyszenia Kształcenia Kulturalnego. Urodzony w Arabii Saudyjskiej, z pochodzenia Palestyńczyk. Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, na której otrzymał tytuł lekarza. Ukończył studia teologiczno-prawnicze (Shariat) we Francji. Jako Mufti RP, wydaje oficjalne interpretacje w spawach życia religijnego i prywatnego, w zgodzie z zasadami islamu. Aktywnie uczestniczy w dialogu międzykulturowym i międzyreligijnym, prowadzi szkolenia, publikuje oraz bierze czynny udział w życiu publicznym.

 

Abdul Jabbar Al-Koubaisy – Dyrektor Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie, Prezes Muzułmańskiej Fundacji Pomocy oraz Sekretarz Ligi Muzułmańskiej w RP. Z pochodzenia Irakijczyk, zamieszkały w Polsce. Organizator i aktywny uczestnikiem dialogu międzyreligijnego oraz życia kulturalnego w Polsce , jeden z inicjatorów corocznych obchodów Dnia Chrześcijaństwa wśród Muzułmanów w Polsce. Pomysłodawca i założyciel Centrum Kultury i Dialogu Doha w Katowicach.

 

Anna Łukjanowicz – Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie, pracownik do spraw kultury i edukacji. Absolwenta, z tytułem magistra, wydziału Współczesna Myśl i Społeczeństwa Muzułmańskie na Uniwersytecie Hamad Bin Khalifa w Katarze oraz studiów bliskowschodnich i zarządzania międzynarodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendystka na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Stambulskiego. Swoje międzynarodowe doświadczenie pracy w środowiskach wielokulturowych i wieloreligijnych, wykorzystuje w działalności w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej w Warszawie.