Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Warszawa. Premiera albumu "Chasydzkie powroty do miejsc nie-zapomnianych" Agnieszki Traczewskiej

poniedziałek, 15.01.2018, 18:00
Warszawa
Zapraszamy na premierę albumu Agnieszki Traczewskiej "Chasydzkie powroty do miejsc nie-zapomnianych". Jest to kolekcja artystycznych fotografii, zapis pasji i wieloletniej pracy artystki. W albumie został ukazany świat, który zdołał ocaleć, choć miał na zawsze zniknąć z powierzchni ziemi. Rozmowę poprowadzi Andrzej Franaszek. Wstęp wolny!

Postaci chasydów z Bobowej, Lelowa, Góry Kalwarii, Rymanowa czy z Bochni widujemy zwykle na kliszach fotograficznych sprzed stulecia. Jednak Agnieszka Traczewska jest fotograficzką współczesną, dokumentującą, jak do szczątków synagog, na cmentarze przyjeżdżają dziś potomkowie Żydów mieszkających niegdyś na tych terenach.

Na jej zdjęciach spotykają się dwa światy: jeden, znaczony zniszczonymi macewami i drugi, który tworzą ludzie żywi, choć wyglądem sprawiający wrażenie, jakby czas się zatrzymał.

W spotkaniu udział wezmą:

-Agnieszka Traczewska, autorka fotografii, która pokaże i opowie o kulisach powstania niektórych z fotografii zawartych w albumie,
-David Singer z Nowego Jorku, potomek polskich chasydów, który zajmuje się ratowaniem miejsc związanych z żydowskim dziedzictwem,
-Naomi Singer, która opowie o roli kobiet w chasydzkich społecznościach
-profesorzy Marcin Wodziński i Jonathan Webber, autorzy wstępu.

Rozmowę poprowadzi Andrzej Franaszek.

 

 

Więcej o spotkaniu TUTAJ>>>