Reklama

Warszawa. Koniec ery człowieka | spotkanie z cyklu TrzePak w Nowym

czwartek, 14.11.2019, 18:30
Warszawa
„Tygodnik Powszechny” i Nowy Teatr zapraszają na drugie spotkanie z cyklu TrzePak w Nowym - „Koniec ery człowieka". W dyskusji wokół „Halo, tu Ziemia!" udział wezmą Ewa Bińczyk, Agata Kasprolewicz i Łukasz Lamża.

„Kilka najbliższych lat będzie najważniejszych w historii ludzkiej bytności na Ziemi. Katastrofa klimatyczna nie będzie długotrwałym procesem. Po przekroczeniu punktu krytycznego nasz świat po prostu runie. Jego los decyduje się teraz” - to fragment jednego z tekstów otwierających najnowsze wydanie specjalne „Tygodnika Powszechnego”, poświęcone kryzysowi klimatycznemu. Naukowcy nie mają wątpliwości: mamy bardzo mało czasu, aby ograniczyć zatruwanie atmosfery i wyhamować globalne ocieplenie. A jeśli nie zdążymy? Czy to koniec ery człowieka?


TrzePak w Nowym

TrzePak w Nowym to cykl debat „Tygodnika Powszechnego”, której pierwsza odsłona miała miejsce 24 września w warszawskim Nowym Teatrze.

Drugie spotkanie z cyklu odbędzie się już 14 listopada i skupi się wokół tematów poruszanych w „Halo, tu Ziemia!” – najnowszym wydaniu specjalnym „Tygodnika Powszechnego”.

 


 

Osoby powiązane z tym wydarzeniem