Reklama

Warszawa. Jak być w Kościele i nie zwariować.

sobota, 18.01.2020, 16:00
Warszawa
Zapraszamy na Kawiarenkę organizowaną przez Klub "Tygodnika Powszechnego" w Warszawie. Gościem spotkania będzie: Marta Titaniec. WSTĘP WOLNY!

“Doceniająca dialog społeczniczka”, nie wystarczy tak powiedzieć o gościni styczniowej Kawiarenki Klubu „TP”. 
Jest chodzącą instytucją działań na rzecz drugiego człowieka, świadectwem polskiego Kościoła, prezeską, założycielką, współorganizatorką, inicjatorką, aktywistą działań humanitarnych, głosem świeckich i papierkiem lakmusowym ich sumień.
Jak można żyć i działać we współczesnym Kościele nie oglądając się na innych, ale znajdując takich, których można pociągnąć za sobą, do których można dołączyć, których warto wspierać i którym trzeba pomóc.
To wszystko znajdziemy w codzienności Matry Titaniec, ostatnio wybranej na prezeskę Fundacji Św. Józefa, drugi rok działającej w Telefonie "Zranieni w Kościele", inicjatywy środowisk KIK i Więź, z którymi jest mocno związana, jest członkinią zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, gdzie kieruje projektami pomocy humanitarnej oraz członkinią Zespołu Laboratorium „Więzi”. Kilkadziesiąt projektów humanitarnych i rozwojowych w tym Rodzina Rodzinie oraz wiele współinicjatyw; Zjazd Gnieźnieński, Fundacja Św. Wojciecha Adalberta, Rada Chrześcijan i Żydów, Caritas Polska, Fundacja Most Solidarności, projekty na Bliskim Wschodzie, Afryce, Haiti, Białorusi.