Reklama

Rzeszów. Cztery pory roku w muzyce i w kosmosie

środa, 03.04.2019, 17:00
Rzeszów
Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w ramach cyklu wykładów popularnonaukowych "Wielkie pytania w nauce". W spotkaniu udział wezmą: ks. prof. Michał Heller oraz prof. Krzysztof Jakowicz. Mistrzom towarzyszył będzie zespół ARSO ENSAMBLE, który wykona utwór Antonio Vivaldiego "Cztery pory roku". Spotkanie poprowadzi Wojciech Bonowicz.

Bezpłatne wejściówki dostępne TUTAJ>>>

 

Kontemplacja Wszechświata z Einsteinem i Vivaldim. Trudno oddzielić ludzkie przeżywanie piękna od kodów ukrytych w naszych genach. Piękno należy także do najbardziej abstrakcyjnych pojęć ludzkiego ducha. W zachwycie pięknem,  manifestującym się w każdej porze roku, daje znać o sobie nasze drzewo genealogiczne głęboko wrośnięte w przeszłość naszej planety i ostatecznie całego Kosmosu.

Sztuka jest rodzajem poznawania Wszechświata, a nauka rodzajem jego kontemplacji. W sztuce Wszechświat  przemawia do nas  tymi  swoimi wymiarami, których nie da się wyrazić inaczej. Poprzez  naukowe teorie wnikamy w tajniki Wszechświata i dajemy się uwieść jego pięknu.

Cykle czasu, powtarzające się w nawrotach pór roku, są tylko rezonansem kosmicznych cykli, tworzących historię Wszechświata.

W wykładzie, przeplatanym koncertem, te cykle odnajdziemy w sobie i poddamy się ich pięknu.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem