Reklama

Kraków. Żywe Pomniki 2019

niedziela, 08.12.2019, 13:00
Kraków
w 29. rocznicę śmierci Tadeusza Kantora, na ulicy Kanoniczej w Krakowie staną żywe pomniki z udziałem aktorów Teatru Cricot 2. Żywe Pomniki to hołd oddawany w rocznicę śmierci Tadeusza Kantora i jednocześnie gest spełnienia jego przedśmiertnego życzenia o stworzeniu pomnika Dwóch Chasydów z deską ostatniego ratunku.

Co roku, pod historyczną siedzibą Teatru Cricot 2 (ul. Kanonicza 5),  o godz. 13:00, zastygają na kilka minut w bezruchu Dwaj Chasydzi z deską ostatniego ratunku (Wacław i Lesław Janiccy) oraz Wieczny Wędrowiec (Jan Książek), postaci ze spektaklu Nigdy tu już nie powrócę. Aktorzy występują w oryginalnych kostiumach ze spektakli, a towarzyszą im dźwięki muzyki Moniego Ovadii, fragmenty wybrane z płyty Dalla sabbia dal tempo, m.in. modlitwa żydowska Ani maamin ze spektaklu Nigdy tu już nie powrócę.

 

Podczas wydarzenia będzie możliwość skorzystania z tłumaczenia na polski język migowy lub audiodeskrypcji, po uprzednim kontakcie z koordynatorką dostępności Cricoteki (do 6 grudnia, do godz. 17:00, adres: curzydlo@cricoteka.pl, tel/SMS: 506 164 487).

 

Więcej informacji TUTAJ>>>