Reklama

Kraków. Wystawa "Zaproszenie Sarkis-Kantor"

niedziela, 14.07.2019, 11:00 do niedziela, 11.08.2019, 13:00
Zapraszanie to czynność powtarzająca się. Odbywa się w dwóch kierunkach: Sarkis zaproszony przez Cricotekę, sam zaprosił do wystawy jej założyciela i patrona, Tadeusza Kantora. Zapraszana jest sztuka ormiańskiego artysty żyjącego od lat w Paryżu, zapraszane jest całe dzieło Teatru Cricot 2.

Ideą przewodnią wystawy Sarkisa w Cricotece jest spotkanie, które – jak wierzy artysta – ma moc ożywiania dziedzictwa artystycznego spoczywającego w magazynach i archiwach Cricoteki. Dlatego do własnej realizacji Sarkis włączył przedmioty stworzone do spektakli Teatru Cricot 2 – w jego dziele pojawią się zatem cytaty z twórczości Tadeusza Kantora, które zafunkcjonują w zmienionym otoczeniu i odegrają odmienną rolę.
Przyjmujący zaproszenie spotka się w Cricotece z dziełem Sarkisa i dziełami Kantora, i sam również może wziąć udział w twórczym akcie w ramach Atelier akwareli na wodzie. Atelier to idea warsztatów – spotkań wokół okrągłego stołu, na którym ustawione są miseczki z wodą oraz po trzy kostki farby akwarelowej. Dwanaście stanowisk, dla dwunastu uczestników rytuału artystycznego, którzy w skupieniu tworzą swoje autorskie dzieła.
W ramach bogatego programu towarzyszącego na odwiedzających czekają jeszcze takie wydarzenia jak:
14 lipca, godz. 11:00 - indywidualne warsztaty w Atelier akwareli na wodzie.
21 lipca 2019, godz. 13:00 - oprowadzanie po wystawie w języku angielskim
11 sierpnia 2019, godz. 13:00 - oprowadzanie po wystawie, Magda Ujma
Na wszystkie wydarzenia towarzyszące wstęp jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: rezerwacje@cricoteka.pl lub tel. (12) 442 77 70, wew. 115.
Więcej informacji na:
https://www.cricoteka.pl/pl/zapraszanie-sarkis-kantor/
https://www.cricoteka.pl/pl/atelier-akwareli-na-wodzie/