Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraków. Wojciech Plewiński. Żarliwa ciekawość.

piątek, 15.09.2017, 18:00
Kraków
Zapraszamy na wernisaż wystawy Wojciecha Plewińskiego, który odbędzie się Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Wystawa będzie czynna do 04 października.

Wojciech Plewiński- jeden z czołowych polskich fotografów powojennych. Znany jest przede wszystkim jako portrecista, autor zdjęć teatralnych, mody czy twórca legendarnych okładek "Przekroju". Dorobek Plewińskiego jako reportera jest mniej znany, choć równie znaczący.

 

Kuratorem ekspozycji prezentującej ten dorobek, a składającej się z blisko 300 oryginalnych i współczesnych odbitek jest Wojciech Nowicki.

 

Wywiad Katarzyny Kubisiowskiej z Wojciechem Plewińskim dostępny TUTAJ>>>