Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraków. "Wieczny Hiob"- prof. Śpiewak i ks. Boniecki wokół książki

wtorek, 25.09.2018, 18:00
Kraków
Zapraszamy na rozmowę wokół książki „Wieczny Hiob” – z autorem, prof. Pawłem Śpiewakiem i ks. Adamem Bonieckim – którą poprowadzi Wojciech Bonowicz. Wstęp wolny! Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki w promocyjnej cenie.

„Wieczny Hiob” to zbiór publikowanych już wcześniej tekstów prof. Pawła Śpiewaka, będących rozważaniami nad biblijną Księgą Hioba oraz miejscem Hioba w filozofii i twórczości m.in. takich osób, jak: Majmonides, Raszi, Kierkegaard, C.G. Jung czy Buber.

„Jest we współczesnych interpretacjach Hiob, który wierzy w Torę, jest Hiob milczenia, który sam jest pytaniem. Jest wierny Hiob ufający w porządek stworzenia i jest Hiob, który nawet, gdy mówi, nie ma do kogo. Każdy jest prawdziwy. Bo, jak pisała Anna Kamieńska: Był człowiek, który poznał do głębi cierpienie. Jeśli tak zacznie się opowieść, to był naprawdę. Jest naprawdę. Cierpienia pełno jest na świecie, pełno dokoła nas. Więc nie tylko był naprawdę – był samą prawdą”.
prof. Paweł Śpiewak

 

Osoby powiązane z tym wydarzeniem