Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraków. Tischner na ekranie

środa, 18.04.2018, 18:00
Kraków
Zapraszamy na pokaz filmów dokumentalnych "Tischner na ekranie" w ramach 18. Dni Tischnerowskich. Prowadzenie: Wojciech Bonowicz. Miejsce: Scena im. St. Wyspiańskiego AST.

Tradycja, by Dni Tischnerowskie rozpoczynać od przeglądu filmów z udizałem ich patrona i bohatera, narodziła się już podczas pierwszej edycji tej imprezy. "To znamienne"- pisał wówczas "Tygodnik Powszechny"- "że przegląd filmów pojawił się w programie tuż po Mszy inauguracyjnej. Być może to dwa najlepsze sposoby przywołania obecności Tischnera: modlitwa i żywy obraz. (...) DLa wielu, wielu ludzi nie byłoby Tischnera, gdyby nie obraz telewizyjny. A w każdym razie byłby to inny Tischner: bez twarzy, bez rozbrajającego uśmiechu, bez charakterystycznej gestykulacji, Tischner- tekst, któremu ufałoby się może tak samo, ale kochało znacznie mniej". Tak jak i w latach ubiegłych, tak i w tym roku prowadzący wieczór- Wojciech Bonowicz obiecuje jakąś archiwalną niespodziankę. 

Więcej informacji o 18. Dniach Tischnerowskich TUTAJ>>>