Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraków. Sztuka myślenia. Na walentynki o miłości w kościele

czwartek, 14.02.2019, 19:00
Kraków
Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Sztuka myślenia", organizowane przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Gośćmi spotkania będą: o. Ludwik Wiśniewski OP oraz prof. Stanisław Obirek. Prowadzenie: Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski. Miejsce: Małopolski Ogród Sztuki.

Bilety dostępne TUTAJ>>>

 

Czy chrześcijaństwo jest religią miłości, czy – jak chciał Nietzsche – zakamuflowaną religią nienawiści? A polski Kościół? Czy nie miesza mu się nienawiść z miłością, gdy usta jego hierarchów i wiernych są często pełne uprzedzeń, podejrzeń i oskarżeń? Skąd syndrom oblężonej twierdzy? Skąd parcie do poszerzania i utrwalania politycznych wpływów? Czy w polskim życiu społecznym Kościół jest dziś tylko szkodnikiem, straszliwie pogłębiającym polski konflikt społeczny, czy wciąż pozostaje znakiem pokoju i pojednania?
 

Osoby powiązane z tym wydarzeniem