Reklama

Kraków. Sztuka myślenia. 150 urodziny Stacha

wtorek, 15.01.2019, 19:00
Kraków
Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Sztuka Myślenia" organizowane przez Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie. Spotkanie poświęcone jest 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego. Gośćmi spotkania będą: prof. Andrzej Leder oraz Wit Szostak. Spotkanie poprowadzi: Jarosław Gugała. Miejsce: Małopolski Ogród Sztuki.

Bilety dostępne TUTAJ>>>


Stanisław Wyspiański - prowokator, performer, kontestator i wizjoner, który jak nikt inny zrozumiał polskie zawikłanie. Ktoś, kto wie, co zrobić, żeby zmienić współczesną Polskę!

 W programie spotkania specjalny urodzinowy performans, debata o Wyspiańskim i współczesnej Polsce oraz urodzinowe afterparty. W czasie spotkania zaprezentujemy książkę Piotra Augustyniaka, "Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła".

Premiera książki Piotra Augustyniaka „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła” Czy patrzymy dziś na społeczne przebudzenie Polaków? Tak zwana dobra zmiana wywołała erupcję stłumionej energii i wzmożenie tożsamościowej aktywności. Wciąż jednak nie możemy wyzwolić się z oków trywialnego romantyzmu. Dlaczego nie potrafimy zburzyć kościoła skamieniałej myśli, tradycji i historii? Stanisław Wyspiański pomaga nam naprawdę powstać z kolan. W Wyzwoleniu nazywa nasze lęki, uprzedzenia absurdal-ne zachowania, które hamują rozwój społeczny i skazują nas na stagnację. Piotr Augustyniak udowadnia, że uniwersalna myśl Wyspiańskiego może stać się remedium na społeczny impas.