Reklama

Kraków. "Spotkanie mimo różnic. O wychyleniu się z kryjówki i dialogu"

niedziela, 14.10.2018, 18:00
Kraków
Zapraszamy na debatę organizowaną w ramach VII Zjazdu Klubów "Tygodnika Powszechnego". W debacie "Spotkanie mimo różnicy. O wychyleniu się z kryjówki i dialogu w praktyce" udział wezmą: Justyna Dąbrowska, Ignacy Dudkiewicz, Zuzanna Radzik oraz Kuba Wygnański. Moderatorem dyskusji będzie Konrad Ciesiołkiewicz.

Dzielenie się własnymi wątpliwościami i doświadczeniami ma w sobie moc prowadzącą do zmiany. Dlatego naszym wyzwaniem będzie nie tylko refleksja, ale próba dokonania diagnozy oraz podjęcie przez uczestników spotkania konkretnych zobowiązań prowadzących do wyjścia z kryjówki „własnych lęków” – pisze Konrad Ciesiołkiewicz.

Justyna Dąbrowska –psycholog, psychoterapeutka, dziennikarka, założycielka miesięcznika Dziecko i portalu e-dziecko, publikowała m.in. na łamach „Gazety Wyborczej” i „Tygodnika Powszechnego”,
laureatka ósmej edycji Nagrody im. Barbary Łopieńskiej.

Ignacy Dudkiewicz – jest filozofem, publicystą i dziennikarzem, redaktorem naczelnym Publicystyki w portalu ngo.pl oraz redaktorem działu „Wiara” w Magazynie Kontakt. Jest także członkiem zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Zuzanna Radzik – teolożka, publicystka i blogerka, zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim oraz teologią feministycznym, stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, członkini zarządu fundacji Forum Dialogu. Ostatnio wydała książkę „Emancypantki. Kobiety, które zbudowały Kościół”.

Jakub Wygnański – socjolog, działacz i współtwórca organizacji pozarządowych, uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, prezes zarządu fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Ostatnio otrzymał Nagrodę im. księdza Józefa Tischnera w kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących „polski kształt dialogu Kościoła i świata”.

 

Zapraszamy do sali konferencyjnej Herbewa (ul. Lubelska 29, VI piętro)!