Reklama

Kraków. Spotkanie autorskie z Rafałem Wosiem

środa, 02.10.2019, 19:00
Kraków
Zapraszamy na spotkanie z Rafałem Wosiem, autorem książki "Lewicę racz nam zwrócić, Panie!" (wydawnictwo Post factum). Spotkanie poprowadzi: Michał Kowalówka. Miejsce: Spółdzielnia Ogniwo. Wstęp wolny!

W trakcie spotkania możliwy będzie zakup książki.


 

O książce:

Wzbudzający kontrowersje publicysta mierzy się z problemami polskiej lewicy i próbuje odpowiedzieć na szereg gorących obecnie pytań: Co z lewicą? Dlaczego nie ma lewicy? Kiedy będzie lewica? A może Polacy nie chcą lewicy? W książce będzie trochę najnowszej historii lewicy. Będą też porażki, zdrady, intrygi, głupota sił politycznych i jej przywódców. Znanych i mniej znanych. Czy Wałęsa mógł wprowadzić bezwarunkowy dochód podstawowy? Dlaczego nikt nie podał Ryszardowi Bugajowi środków pobudzających? Czy Michnik i Kuroń byli kiedykolwiek lewicowcami? Dlaczego Jan Olszewski i Lech Kaczyński zostali uznani za prawaków? Kiedy Miller i Kwaśniewski zdradzili lewicę? Czy powinniśmy przeprosić Leppera? Kim był Marcel Szary? Dlaczego nie mamy księży marksistów? Czy Biedroń ma poglądy? Czy Razem to sekta? Czy PiS to lewica? A w tle idee: klasizm, seksizm i neoliberalizm.


Wydarzenie realizowane w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. „Krakowskie księgarnie na medal”. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem