Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraków. Spotkanie autorskie z prof. Karolem Tarnowskim

poniedziałek, 21.05.2018, 19:00
Kraków
Zapraszamy na spotkanie z prof. Karolem Tarnowskim. Tematem spotkania będzie nowa książka profesora "W mroku uczonej niewiedzy" wydana nakładem wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego. Rozmowę poprowadzi Anna Karoń, a w dyskusji udział wezmą: Henryk Woźniakowski, Krzysztof Mech oraz Wojciech Zalewski. Miejsce spotkania: Instytut Myśli Józefa Tischnera, I piętro.

W książce " W mroku uczonej niewiedzy" filozof opowiada, dlaczego filozofia i religia to dyscypliny, które niezmiennie stanowią instrument pozwalający mierzyć się z problemami współczesnego świata. Własne myśli przeplata z rozrachunkiem z autorami i dziełami, mającymi istotny wpływ na jego myśl, m.in. z Jane Pawłem II i jego encykliką „Fides et Ratio”.

„Rozważania profesora Karola Tarnowskiego nad wiarą i jej kruchością, tradycją, nad Objawieniem i nad stosunkiem wiary do filozofii, metafizyki oraz nauki inspirują i pobudzają do przemyśleń. Tarnowski nie daje jednoznacznych odpowiedzi, jest pełen wahań, wątpliwości, wszystko chce brać pod uwagę, niczego nie narzucając. Nie boi się trudnych tematów – religijnych i pozareligijnych, na przykład wtedy, gdy mówi wprost, że katolicyzm nieotwarty nie jest katolicyzmem”. (Józef Piórczyński na blogu WUŁ)