Reklama

Kraków. Spotkanie autorskie z Anną Goc i ks. Adamem Bonieckim

wtorek, 18.12.2018, 18:30 do 21:00
Kraków
Zapraszamy na spotkanie autorskie z ks. Adamem Bonieckim oraz Anną Goc, autorką wywiadu rzeki "Boniecki. Rozmowy o życiu". Prowadzenie spotkania: Michał Olszewski. Miejsce: Małopolski Ogród Sztuki. WSTĘP WOLNY!

Najbardziej osobista książka księdza Adama Bonieckiego.

Co ukształtowało księdza, którego słowa są dziś ważne dla tak wielu ludzi? Dlaczego nie przywiązuje wagi do rzeczy i miejsc? Kim są jego mistrzowie? Czego żałuje, co zrobiłby inaczej? Co nie podoba mu się w polskim Kościele?

Ksiądz Adam Boniecki w rozmowie z Anną Goc odsłania swoje życie i opowiada o doświadczeniach, które go formowały. Wraca pamięcią do czasów okupacji, powojennej biedy, początków kapłaństwa. Wspomina wydarzenia, które zmieniły wszystko: pożegnanie z ojcem w wieku dziesięciu lat, odebranie rodzinnego domu przez władzę ludową, znajomość z Janem Pawłem II, kolejne zadania powierzane mu przez papieża.

fot. Mateusz Skwarczek

ANNA GOC – dziennikarka, redaktorka „Tygodnika Powszechnego". Laureatka VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego, nominowana do nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy.

KS. ADAM BONIECKI – redaktor senior „Tygodnika Powszechnego". Wcześniej: duszpasterz akademicki, redaktor naczelny polskiej edycji „L'Osservatore Romano", przełożony generalny Zgromadzenia Księży Marianów.

 

Organizatorzy: "Tygodnik Powszechny", Wydawnictwo ZNAK, Małopolski Ogród Sztuki.

 

Po spotkaniu autorzy będą podpisywać książki, które w promocyjnej cenie będą sprzedawane w trakcie wieczoru.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem