Reklama

Kraków. Roland Wirtz. Widok z okna pracowni artysty na Kopiec Kościuszki

wtorek, 15.01.2019, 07:30 do 16:00
Kraków
Zapraszamy na jednodniową prezentację nowego efemerycznego projektu Rolanda Wirtza, która organizowana jest przy okazji 150.rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego w jego dawnym studiu tzw. Szafirowej pracowni. Wstęp wolny! . partner: Fundacja Sztuki Dom Stanisława Wyspiańskiego.

Nietypowe okoliczności czasowe prezentacji zamkną się w ramach wyznaczonych przez wschód i zachód słońca, które jest jedynym nośnikiem zmieniającego się w każdej sekundzie i nieutrwalonego obrazu. Od świtu do zmierzchu każdy z gości tej oryginalnej ceremonii urodzinowej będzie konfrontował się z unikalnym fotograficznym i optycznym doświadczeniem. Prezentacji będzie towarzyszyć poczęstunek zgodny z urodzinowym zwyczajem i rodzimą gościnnością.

Roland Wirtz – niemiecki artysta urodzony w 1959 roku w Kolonii. Znany przede wszystkich z oryginalnych eksperymentów fotograficznych przy użyciu papieru Cibachrome i autorskich monumentalnych aparatów fotograficznych. W 2015 roku w Galerii Bunkier Sztuki odbyła się jego indywidualna wystawa pt. Immediatus, której towarzyszył katalog zawierający teksty Svei Braunert, Krzysztofa Pijarskiego, Christopha Schadena oraz Krzysztofa Siatki. Wirtz od kilku lat okazjonalnie pracuje w Szafirowej pracowni, wykonując unikatowe fotografie widoku z okna pracowni na Kopiec Kościuszki. Artysta mieszka i pracuje w Berlinie.

Organizator: Bunkier Sztuki

Współorganizator: Miasto Kraków w ramach projektu "Kraków Miasto Stanisława Wyspiańskiego"

Partner: Fundacja Sztuki Dom Stanisława Wyspiańskiego