Reklama

Kraków. Pokaz filmu "O ojcach i synach" oraz debata z reżyserem

wtorek, 29.05.2018, 19:00
Kraków
Zapraszamy na spotkanie wokół filmu „O ojcach i synach”, którego tematem są radykalizujące się rodziny syryjskie; relacje, w których wychowanie łączy się z treningiem do poświęcenia życia. Jak czytać wydarzenia ostatnich lat na Bliskim Wschodzie? Czy mamy do czynienia ze zderzeniem cywilizacji, jak chcieliby jedni, czy po prostu z kolejną eskalacją przemocy? Co skłania ludzi do szkolenia własnych dzieci na bojowników, którzy będą zadawać śmierć innym, sami ryzykując życiem? Z reżyserem filmu, Talalem Derkim, rozmawiać będzie Marek Rabij. Miejsce: Kino ARS, Sala Reduta.

"O ojcach i synach", reż. Talal Derki
Jak wygląda z bliska życie dżihadystów? Po filmie „Powrót do Homs”, który pokazywał radykalizację buntu przeciwko dyktaturze al-Assada, reżyser ponownie odwiedził rodzinny kraj. Udało mu się zdobyć zaufanie rodziny islamskiego fundamentalisty, z którą spędził ponad dwa lata, filmując domową codzienność i walkę z wrogiem. W cieniu toczącej się wojny dorasta najmłodsze pokolenie bojowników dżihadu – pozbawione dzieciństwa, poddawane praniu mózgów i morderczym treningom.

Bilety do nabycia przez stronę festiwalu albo przed seansem. Będzie również możliwość wygrania biletów na FB "Tygodnika Powszechnego"- aby uzyskać powiadomienie o konkurcie prosimy o ustawienie obserwowania strony "Tygodnika" na FB.

 

Krakowski Festiwal Filmowy potrwa od 27 maja do 3 czerwca.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem