Reklama

Kraków. Łukasz Lamża | Doświadczenie Macha-Zehndera

czwartek, 27.02.2020, 18:00
Kraków
Zapraszamy na spotkanie z Dr Łukaszem Lamżą. Przybliży on idee Doświadczenia Macha-Zehndera, czyli najważniejszego eksperymentu mechaniki kwantowej. Wstęp wolny!

Najsłynniejszym eksperymentem fizyki kwantowej jest chyba doświadczenie z dwiema szczelinami. Aby jednak ujrzeć na własne oczy niektóre najbardziej niezwykłe właściwości świata kwantów, trzeba pobawić się trochę laserami, płytkami światłodzielącymi i lustrami. Zapraszamy na opowieść o doświadczeniu, które stawia pod znakiem zapytania to, co myślimy o rzeczywistości.

Dr Łukasz Lamża jest filozofem przyrody, tłumaczem i popularyzatorem nauki. Adiunkt w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego". Niedawno nakładem CCPress ukazała się książka napisana przez niego wspólnie Marcinem Łobejko "Co się dzieje w świecie kwantów?".

 

Wykład jest częścią projektu "Wielkie Pytania na nowo", realizowanego przez Fundację Tygodnika Powszechnego przy współpracy Centrum Kopernika w ramach grantu Templeton Religion Trust.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem