Reklama

Kraków. Ludzie kontra demokracja | Spotkanie z profesorem Yaschą Mounkiem

środa, 18.09.2019, 18:00
Kraków
Zapraszamy na spotkanie z profesorem Yaschą Mounkiem, autorem książki „Lud kontra demokracja. Dlaczego nasza wolność jest w niebezpieczeństwie i jak ją ocalić". Spotkanie poprowadzi: Rafał Woś. Miejsce: Pałac Larischa.

Bezpłatne wejściówki do pobrania TUTAJ>>>


Yascha Mounk, pisarz i badacz polityki polskiego pochodzenia, urodzony w Niemczech. Zajmuje się teoriami politycznymi i wyzwaniami, jakie stoją przed demokracją liberalną. Związany dotąd z Harvard University, obecnie pracuje jako Associate Professor of the Practice of International Affairs na Johns Hopkins University, współpracuje także z międzynarodowymi ośrodkami badawczymi oraz think tankami. Jest autorem trzech książek: "Stranger in My Own Country: A Jewish Family in Modern Germany" (2014), która stanowi pamiętnik z okresu dojrzewania, poświęcony niemieckim zmaganiom z antysemityzmem; "The Age of Responsibility: Luck, Choice and the Welfare State" (2017), która dotyczy wpływu zmieniającego się pojęcia jednostkowej odpowiedzialności na kształt współczesnego państwa dobrobytu. Jego trzecią i najgłośniejszą książką jest studium "Lud kontra demokracja" (2018, wyd. pol. 2019), przełożone dotąd na dziesięć języków.

Rafał Woś, dziennikarz ekonomiczny, laureat m.in. Nagrody im. Dariusza Fikusa, Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego i Grand Press Economy, wielokrotnie nominowany do innych nagród dziennikarskich, np. Grand Press, Nagrody im. Barbary Łopieńskiej, MediaTorów. Wydał książki: "Dziecięca choroba liberalizmu" i "To nie jest kraj dla pracowników".

Wywiad Rafała Wosia z profesorem Jaschą Mounkiem dostępny na powszech.net/mounk

Osoby powiązane z tym wydarzeniem