Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraków. Debata "Jaki kościół?" z udziałem ks. Adama Bonieckiego

środa, 28.02.2018, 18:00
Kraków
Zapraszamy na debatę "Jaki kościół?" organizowaną przez Stowarzyszenie All in UJ oraz wydawnictwo ZNAK. W debacie udział wezmą: ks. Adam Boniecki, Jan Andrzej Kłoczowski OP oraz Tomasz Terlikowski. Spotkanie odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uwaga! Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przeprowadzenia zapisów na spotkanie w przypadku dużego zainteresowania. Prosimy obserwować wydarzenie TUTAJ>>>

 

Laicyzacja, sekularyzacja, szkoła bez religii, wolność wyznania, Wielka Polska Katolicka, kościół toruński, kościół franciszkowy, pokolenie JP2, nowa ewangelizacja, dialog. Jak wiele myśli kłębi się wokół Kościoła katolickiego w naszym kraju? W kraju, w którym przeszło 90 procent obywateli jest ochrzczonych a 65 tys. osób żyje w stanie duchownym. Wspólnie z zaproszonymi Gośćmi, którzy reprezentują różne spojrzenie na sprawy dotykające religii w Polsce i na świecie, chcemy spróbować odpowiedzieć na pytanie „Jaki Kościół” mamy, jakiego potrzebujemy i jakie zmiany są w nim najbardziej potrzebne. Co nas łączy w myśleniu o nim? Czy istnieje uniwersalna granica podziału państwa od kościoła?

 

ks. Adam Boniecki - dziennikarz, pisarz, rekolekcjonista. Redaktor senior "Tygodnika Powszechnego". Od 58 lat duchowny, należy do zgromadzenia Księży Marianów.Najnowsza książka ks. A. Bonieckiego "Połączenia Odebrane" ukazała się w 2018 roku nakładem wydawnictwa ZNAK.

Jan Andrzej Kłoczowski OP - profesor filozofii religii. 54 lata w zakonie Dominikanów, w tym 16 lat jako duszpasterz DA “Beczka” W międzyczasie założył i został redaktorem dominikańskiego miesięcznika “W drodze”. Jego filozoficznych kazań podczas mszy tzw. “dwunastki” co tydzień słuchają tłumy.

Tomasz Terlikowski - dziennikarz, filozof, publicysta. Od Newsweeku, przez TVP i fronda.pl po zarząd Telewizji Republika. Ponadto działacz katolicki, mąż i ojciec piątki dzieci, niekryjący się ze swoimi poglądami, otwarcie wypowiadający się na wszystkie, w tym te najtrudniejsze, tematy.