Reklama

Grudziądz. Kościół szeroko zamknięty

poniedziałek, 28.01.2019, 17:30
Grudziądz
Zapraszamy na spotkanie Klubu "Tygodnika Powszechnego" w Grudziądzu. Temat spotkania: "Kościół szeroko zamknięty". Miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1.

W nowym roku, podobnie jak w minionym czekają nas spotkania z rozważaniami nad książką. Tym razem będzie to książka księdza Grzegorza Strzelczyka pod tytułem "Po co Kościół?". Podobne pytanie zrodziło się w naszym Klubie z racji niedawnych wydarzeń, które stały się przyczynkiem do dyskusji nad tolerancją Kościoła. Na ile kościół, jako miejsce spotkań chrześcijan, miejsce pojednania, a w końcu instytucja kierowana przez duchownych jest otwarty dla nas, wierzących?

Chcielibyśmy być miłe widziani w każdym kościele, nie tylko naszej parafii. A fakt, że uczęszczamy na msze święte do innego, niż nasza parafia kościoła nie był źle odbierany, a stanowił raczej wskazówkę dla księży. Chcielibyśmy, aby liczono się z naszym zdaniem i rozważano otwarcie nasze propozycje.
Ponadto pragnęlibyśmy, aby kościół nie był jedynie miejscem, w którym poznajemy Słowo Boże, ale przede wszystkim stanowił miejsce, w którym szerzy się miłosierdzie.

Na spotkaniu zastanowimy się nad sposobami dotarcia do przedstawicieli lokalnych kościołów, aby przedstawiać im swoje propozycje szczerego otwarcia. Postaramy się ustalić możliwości rozszerzenia i zarazem połączenia sprawczości jaką niesie miłosierdzie i otwarcie na drugiego człowieka. Ponadto - z okazji 20 rocznicy śmierci Jerzego Turowicza (27 stycznia) - przypomnimy wybrany tekst redaktora.

Spotkanie to otworzy cykl dyskusji nad wspomnianą książką ks. Grzegorza Strzelczyka.
 

Osoby powiązane z tym wydarzeniem