Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Gorlice. Festiwal im. Zygmunta Haupta.

czwartek, 21.09.2017, 15:00 do niedziela, 24.09.2017, 22:00
Gorlice
Zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

W dniach 21-24 września 2017 w Gorlicach odbędzie się trzecia edycja Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Festiwal stanowi wspólną inicjatywę osób i instytucji, którym bliski jest cel promocji twórczości Zygmunta Haupta, największego z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy. Inicjatorem wydarzenia jest Andrzej Stasiuk, który pełni funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu. Festiwal jest zaplanowany jako cykliczny, odbywający się co roku.

Wydarzenie ma dwa podstawowe cele. Pierwszym jest przywrócenie pamięci o wyjątkowym pisarzu, jakim był Zygmunt Haupt, przybliżenie odbiorcom jego sylwetki twórczej i życiorysu wraz z kontekstem historycznym jego czasów. Realizacji tego celu służą spotkania tematyczne z udziałem badaczy twórczości patrona festiwalu. Drugim celem wydarzenia jest udział w rozwoju polskiej sceny literackiej, promocja czytelnictwa i wartościowych zjawisk współczesnej literatury i sztuki. Podczas festiwalu odbędzie się więc szereg spotkań z renomowanymi autorami i autorkami, a także wydarzenia towarzyszące. Wszystkie wydarzenia programu są niebiletowane.

Naszym celem jest kreowanie aktualnej sceny literackiej poprzez zestawianie ze sobą renomowanych pisarzy oraz debiutantów i wartościowych autorów, którzy choć nieznani szerokiemu gronu odbiorców, zasługują w naszej opinii na przybliżenie ich twórczości odbiorcom. Gośćmi festiwalu są prozaicy, poeci i reporterzy.

Pierwsza edycja wydarzenia (2015) spotkała się z dużym zainteresowaniem autorów, środowiska opiniotwórczego i odbiorców. Udało nam się wykreować wydarzenie, które łączy prezentację wartościowych autorów z wyjątkową atmosferą spotkania literackiego – twórców i odbiorców, a swoim programem nawiązuje do wielokulturowej tradycji regionu.

 

Program Festiwalu dostępny TUTAJ>>>