Reklama

Copernicus Festival | Rozmowy o człowieku: Monika Sznajderman, Andrzej Stasiuk (online)

wtorek, 18.05.2021, 20:30
Zapraszamy na spotkanie w ramach Copernicus Festival pt. "Kraina duchów i wyobraźni". Gośćmi Dominiki Dudek będą Monika Sznajderman i Andrzej Stasiuk.

Oglądanie świata to trudna sprawa. I nie ma znaczenia, czy mówimy o rzeczywistości za oknem autobusu w codziennej drodze do pracy czy o spontanicznej wyprawie na drugi koniec globu. Miejsca wyświechtane spojrzeniami milionów ludzi pozostają doskonale obojętne dla naszej wyobraźni. Dlatego warto czasem przebić się przez tę skorupę, skręcić w boczną, nieoczywistą drogę. Świat czeka, żeby zobaczyć go na nowo, musimy tylko nauczyć się patrzeć na niego inaczej - najlepiej od ekspertów, czyli Moniki Sznajderman i Andrzeja Stasiuka.


Spotkanie online dostępne TUTAJ>>>


Monika Sznajderman - polska antropolożka kultury, wydawczyni, pisarka. Zajmuje się antropologią współczesności (zwłaszcza problemami popularnej kultury audiowizualnej) i formami współczesnej wyobraźni religijnej. Prowadzi Wydawnictwo Czarne. Jest prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Krzywa zajmującego się dziećmi z byłych PGR-ów w Beskidzie Niskim. Dwukrotna finalistka Nagrody Literackiej „Nike”: w 2017 za książkę Fałszerze pieprzu oraz w 2020 za Pusty las.

Andrzej Stasiuk - polski prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1995), Nagrody Literackiej „Nike” (2005) i Nagrody Literackiej Gdynia (2010). Autor felietonów prasowych, publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej”, „Tytułu”, „Ozonu”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i innych pism. Jego książki zostały przetłumaczone na języki obce, m.in. białoruski, angielski, fiński, francuski, niderlandzki, niemiecki, rosyjski, norweski, ukraiński, węgierski, włoski, czeski, rumuński.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem