Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Bydgoszcz. Spotkanie "Czy kobiety mają głos w kościele?"

czwartek, 22.11.2018, 18:00
Bydgoszcz
Zapraszamy na spotkanie Klubu "Tygodnika Powszechnego" w Bydgoszczy. Gościem spotkania będzie Zuzanna Radzik, która opowie o roli kobiety we współczesnym kościele. Miejsce spotkania: Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Wstęp wolny!

Struktury Kościoła Katolickiego zdają się być w dzisiejszych czasach jednym z niewielu miejsc, w których rola kobiety jest nieustannie marginalizowana. Emancypacja jednak i te grube mury na naszych oczach powoli zdaje się kruszyć. Ruchy feministyczne coraz silniejszym głosem upominają się w Kościele o prawa kobiet.

Zuzanna Radzik stała się w Polsce niemal symbolem takich działań. Jest autorką książek "Kościół Kobiet" (2015 r.) oraz "Emancypantki - kobiety, które zbudowały Kościół" (2018 r.). Publikuje w Tygodniku Powszechnym oraz na blogu "Żydzi i Czarownice". Poza teologią feministyczną zajmuje się od wielu lat dialogiem chrześcijańsko-żydowskim. Studiowała na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Członkini zarządu Forum Dialogu, organizacji zajmującej się dialogiem polsko-żydowskim.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem