Reklama

Bydgoszcz. Lekcje czytania na Nocy księgarń

piątek, 20.09.2019, 19:30
Bydgoszcz
Fundacja Tygodnika Powszechnego i Noc Księgarń zapraszają na "Lekcję czytania" z Michałem Tabaczyńskim. Lektura: "Z powodu potanienia samochodów" Virginii Woolf. Miejsce: Księgarnia Skrzynka na bajki.

Lekcje czytania to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami. To pomysł na wspólne czytanie, mające charakter warsztatów dyskusyjnych. "Lekcje..." trwają nieprzerwanie od 2009 roku. "Tygodnik Powszechny" jest oficjalnym partnerem akcji Noc Księgarń.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji TUTAJ>>>


Michał Tabaczyński (1976), tłumacz (z angielskiego i czeskiego), eseista, doktor nauk humanistycznych. Autor przekładów poetyckich (autorska antologia współczesnej poezji amerykańskiej “Parada równości”, wybory poezji Bogdana Trojaka “Stryj Kaich się żeni” i Jana Skacela “Zakazany człowiek”) oraz teorii nowych mediów. Opublikował książki eseistyczne “Widoki na ciemność”, “Legendy ludu polskiego”, “Maszyny. Do pisania”.