Reklama

Bravo, Flis, Polak, Skarżyńska: Polska w Europie. Bicie serca

środa, 23.09.2020, 20:00
Zapraszamy na pierwszą debatę z cyklu „UnJa i co dalej". Gośćmi będą: prof. Krystyna Skarżyńska, Aleksandra Polak, prof. Jarosław Flis. Debatę będzie moderował: Paweł Bravo. Spotkanie odbędzie się on-line. Transmisja dostępna będzie na powszech.net/codalej, facebook.com/klubtygodnika oraz klubtygodnika.pl/tv

W ramach pierwszego spotkania „Polska w Europie. Bicie serca” nasi goście odpowiedzą na pytania jak widzimy siebie w Europie i jej działaniach w zakresie spraw społecznych, ekonomicznych i środowiskowych. Czy i jak zmienia się myślenie o Europie jako wspólnym domu i wspólnym interesie.
Co wpływa na obecny stosunek do Unii, czy dostrzegamy i wykorzystujemy jej potencjał. Jak zmienia się nasza postawa wobec Unii i co ma na to największy wpływ.

Cykl wydarzeń związany jest z publikacją dodatków do „Tygodnika Powszechnego”:

Nasza wspólna Europa: diagnozy >>>
Nasza wspólna Europa: recepty >>>

Spotkanie organizowane jest przez Klub „Tygodnika Powszechnego” we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym" oraz przy wsparciu Komisji Europejskiej.


Prof. Krystyna Skarżyńska - psycholożka społeczny, kieruje Katedrą Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS.  
Specjalizuje się w badaniu potocznych przekonań i postaw. Jest autorką ponad 200 artykułów naukowych w czasopismach polskich i międzynarodowych i kilkunastu książek Komentuje także wydarzenia społeczne i polityczne w mediach (w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Charakterach” i TOK-FM)

Aleksandra Polak - ekspertka think tanku Global.Lab oraz sieci Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UW. Była pracowniczka Parlamentu Europejskiego, absolwentka Kolegium Europejskiego w Natolinie i University of Sussex.

Prof. Jarosław Flis - socjolog, publicysta, komentator polityczny, doktor habilitowany nauk społecznych na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, bloger („Zygzaki władzy”). Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Specjalizuje się w zakresie socjologii polityki, public relations oraz kwestiach związanych z zarządzaniem instytucjami publicznymi.
Moderator
Paweł Bravo - dziennikarz, od 2011 regularnie obecny na łamach „TP”. Był redaktorem pierwszego internetowego tygodnika książkowego „Latarnik”, „Gazety Wyborczej”.  tygodnika „Forum”. Koordynował pracę redakcji portalu Onet.pl, był zastępcą redaktora dodatku „Plus minus” do „Rzeczpospolitej”. Obecnie szef działu krajowego "Tygodnika Powszechnego"

Osoby powiązane z tym wydarzeniem