Reklama

Wszystko źle

Wszystko źle

20.11.2017
Czyta się kilka minut
Chyba wciąż Polska to my wszyscy – a nie tylko Błaszczak, Kulson i Kaczyński.
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
P

Powiedzmy sobie szczerze: w którą by się stronę nie odwrócić, d*** zawsze będzie z tyłu – rzekł W., patrząc w ekran telefonu, na którym pokazywałam mu artykuł z Al Jazeery, w którym po Marszu Niepodległości analizowano wolę uczynienia muzułmanom Holokaustu. Cokolwiek się stanie w Polsce i na świecie, nie przyniesie nam niczego prócz wzmocnienia władzy PiS – dorzucił.

Nie może być inaczej – zgodziłam się z nim skwapliwie. W którą by się tu stronę nie odwrócić, będzie tak, jak mówił.

Nie mogę wobec tego zrozumieć Schadenfreude, jaką można było obserwować w kręgach opozycyjnych, ekscytujących się falą artykułów w światowych mediach o tym, że w Polsce naziści prawie przejęli już władzę. Nie ma się z czego cieszyć. To nie zaszkodzi PiS, to zaszkodzi nam wszystkim, bo chyba wciąż Polska to my wszyscy – nie tylko Błaszczak, Kulson i Kaczyński (nawet jeśli ci ostatni...

5253

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]