Reklama

Wstrząsający reportaż o Rohingach – muzułmańskich uciekinierach z Birmy do Bangladeszu

Wstrząsający reportaż o Rohingach – muzułmańskich uciekinierach z Birmy do Bangladeszu

04.11.2019
Czyta się kilka minut
Reportaż Marka Rabija „Najważniejszy wrzesień świata” już w księgarniach
W

Wiedziałem już o obozach na tyle dużo, by zdawać sobie sprawę, jak wiele rzeczy i zjawisk nazywa się tutaj normalnymi, choć nie mają nic wspólnego ani z normalnością, którą znałem ze swojego życia, ani z tym, co jeszcze niedawno wydawało się normalne samym Rohingom. Normalny był widok dzieci licytujących się w zabawie na liczbę trupów, które widziały na własne oczy. Normalny był głód i niedożywienie oraz haracz pobierany przez mieszkańców okolicznych wsi za wejście do publicznego lasu, gdzie można znaleźć drewno na opał. Normalne było nawet to, że trzydziestokilogramowy worek ryżu przypadający miesięcznie na rodzinę ważył w najlepszym razie dwadzieścia sześć kilogramów. (…) „Normalne” w obozach Rohingów oznaczało miarę wspólnego doświadczenia, nic ponadto.

Partner: „Tygodnik Powszechny”

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]