Reklama

Wstęp

Wstęp

08.10.2012
Czyta się kilka minut
Niemcy są w ostatnich latach jednym z naszych najspokojniejszych sąsiadów.
Okładka dodatku "Dobrze mieć sąsiada: Niemcy" Fot. Sven Kaestner / AP / EAST NEWS
O

Od dłuższego czasu na linii Warszawa–Berlin nie ma poważniejszych konfliktów. Wspólnie wykonaliśmy ciężką pracę: zdołaliśmy przeprowadzić debaty na temat wspólnej historii, dzięki czemu pojednanie stało się faktem. Nauczyliśmy się wspólnie robić interesy. I nawet tabloidowe konflikty nie są w stanie zepsuć dobrej współpracy. W naszym dodatku – pierwszym z serii „Dobrze mieć sąsiada” – przeprowadzamy rachunek projektów polsko-niemieckich. Stawiamy diagnozę, co się udało, a co jeszcze jest do zrobienia, aby stabilne partnerstwo między naszymi krajami nigdy nie przypominało wypalonego małżeństwa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]