Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Woś się jeży. Ost odpowiada [PODKAST]

Woś się jeży. Ost odpowiada [PODKAST]

w cyklu "Woś się jeży"
15.11.2018
Czyta się kilka minut
Co z lewicą? Czy szafowanie łatką „faszyzmu” wobec wrogów nie przynosi więcej szkód niż pożytku? Czy PiS to naprawdę konserwatyści? A może właśnie to oni chcą postępu”? I skąd pomysł, że w Polsce już niedługo pojawią się prawdziwi komuniści?
Rafał Woś / fot. Grażyna Makara | David Ost / fot. KAROL SEREWIS / East News
Rafał Woś / fot. Grażyna Makara | David Ost / fot. KAROL SEREWIS / East News
R

Raz na jakiś czas chciałbym zaproponować czytelnikom tej kolumny delikatną odmianę. I zamiast tekstu dać im coś „do posłuchania”. Tym razem będzie to rozmowa z Davidem Ostem. Amerykańskim politologiem i autorem głośnej „Klęski Solidarności” z 2007 roku („The Defeat of Solidarity”, wyd. amerykańskie z 2005 r.). Kto to wie, czy nie najostrzejszej i najbardziej przenikliwej krytyki postawy obozu postsolidarnościowego w czasie polskiej transformacji. Do dziś Ost pozostaje jednym z niewielu zagranicznych obserwatorów, którym udało się zachować świeże i niebanalne spojrzenie na to, co się w Polsce dzieje.

Posłuchajcie...

Część 1:

 

Część 2:

 


 

 

 

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Rafał Woś / Fot. Grażyna Makara
Dziennikarz ekonomiczny, laureat m.in. Nagrody im. Dariusza Fikusa i Grand Press Economy, wielokrotnie nominowany do innych nagród dziennikarskich, np. Grand Press, Nagrody im. Barbary...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]