Reklama

Wiedza od nich bije

Wiedza od nich bije

27.03.2012
Czyta się kilka minut
Relacja z Lekcji czytania na festiwalu na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejski Poeta Wolności w Gdańsku
Zbigniew Mikołejko prowadzi Lekcje czytania fot. Karol Strzelecki
W

W piątek 23 marca w ramach festiwalu Europejski Poeta Wolności zorganizowaliśmy „Lekcje czytania z... Tygodnikiem Powszechnym”. Poprowadzili je: Krzysztof Czyżewski, Andrzej Franaszek i prof. Zbigniew Mikołejko. Lekcje odbyły się w mediatece Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu, a wzięli w nich udział uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego z Chojnic, liceum z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących z Pruszcza Gdańskiego oraz gdańscy licealiści.

Zaraz będziecie mogli oddać się Manhattanowi – na koniec „Lekcji czytania” zapewniał filozof Zbigniew Mikołejko, spoglądając w czeluść galerii handlowej. Młodzi odpowiedzieli śmiechem, ale Dominik, tegoroczny maturzysta, poczuł żal: – Pan profesor myśli o nas tak, jak chce stereotyp: że nic nas nie interesuje i jesteśmy tu dlatego, że nauczyciel kazał. A ja miałem dziś w szkole wolny dzień i przyjechałem z własnej...

4097

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]