Reklama

Widzenia

Widzenia

05.09.2017
Czyta się kilka minut
DOMENA PUBLICZNA
S

Stwórca objawia się umysłowi w sercu, najpierw niby ogień oczyszczający tego, który kocha, następnie jako światło, które oświeca i upodabnia do Boga.

NICEFOR PUSTELNIK

DOMENA PUBLICZNA
DOMENA PUBLICZNA

 

Ktoś zapytał: „Czym jest absolutna koncentracja?”. Mistrz odparł: „Woda w wiadrze, jedzenie w misce”.

MISTRZ ZEN YUN-MEN

 

Autor artykułu

Teolog i filozof, publicysta, bloger, redaktor działu „Wiara”. Doktor habilitowany, adiunkt w Katedrze Filozofii Boga i Religii w Akademii Ignatianum w Krakowie. Członek Krakowskiej Grupy...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]