Reklama

Wczoraj a dziś

Wczoraj a dziś

09.08.2021
Czyta się kilka minut
D

Dziś będziemy sobie wspominać, ale tylko przez chwilę, bowiem wspominki generalnie nas ani nie krzepią, ani nie bawią, ani nie przynoszą nam specjalnych korzyści finansowych. Bywają od tych utwardzonych przekonań wyjątki i rzec trzeba, że dziś korzyść pisarsko-czytelniczą i takoż finansową widać. Oto bez żadnego wątpienia warto zawsze mieć w pamięci dawne, liczne, życiowe doświadczenia z propagandą i jej funkcjonariuszami.

Wspomnienia z obcowania z propagandą należą do zawsze przykrych, ale i najcenniejszych w życiu każdego człowieka, który mimo upływu lat ma nieustającą, dziecinną chęć posługiwania się rozumem. Zważyć też należy, i przyznać to wypada z niejakim bólem, że miejsce naszego – jak tu ponuro siedzimy – urodzenia i życia osobliwie sprzyja tego typu studiom, jak bodaj żadne inne na trzeciej planecie licząc od Słońca.

Oto – popatrzmy – w czasach...

3830

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jakos mi nie do smiechu. Tak maja spoleczenstwa ciemne, a społeczenstwo polskie na pewnych terenach takie jest.Co do mnie, od dziecka karmiono mnie nadzieją na przyjazd gen. Andersa na białym koniu na czele licznych Amerykanów i Brytyjczyków, tak wiec dojmujacym uczuciem w moim przypadku nie tyle był strach, co ciężki zawód. Dziś nie wierzę z kolei w ani jedna wiadomość podana przez media państwowe, chocby to było podanie aktualnego dnia i godziny.

Wczoraj zobaczyłem mema, prezes z kieliszkiem szampana i chytrym uśmieszkiem, pije zdrowie debili i mówi, to dzięki wam jestem gdzie jestem. Ponoć już w XIX wieku pewien uczony matematyk obliczył, że w 2050 roku świat całkowicie zdominowany będzie przez debili. Wiele obecnie obserwowanych zjawisk, zdaje się potwierdzać prawdziwość tych obliczeń. Przykładowo siedzę sobie w pociągu, czytam to i owo dla zabicia czasu. Przysiada się kobiecina słusznej tuszy, przydusza mnie nieco, więc się posuwam ile się da. Wyciąga telefon, uruchamia video czat i wdaje się w głośną pogawędkę. Mniemam po ukradkowym spojrzeniu, że z matką , albo starszą siostra, równie tęgą deliberują. Gdy temat schodzi na hemoroidy, jakoś na własnym czytaniu skupić się nie mogę. Gdybym tylko potrafił doradzić coś sensownego, z pewnością chętnie mnie do rozmowy by dopuściły, tak sądzę.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]