Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Watykański bestseller poświęcony kwestii komunii dla rozwodników teraz z „Tygodnikiem Powszechnym”

Watykański bestseller poświęcony kwestii komunii dla rozwodników teraz z „Tygodnikiem Powszechnym”

12.06.2017
Czyta się kilka minut
Interpretacja adhortacji „Amoris laetitia” budzi ogromne emocje. Czy osoby po rozwodach żyjące w nowych związkach mogą przystąpić do komunii czy nie? Przyjaciel Franciszka rozjaśnia tę kwestię.
„Radość Miłości. Przewodnik po ósmym rozdziale adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka” kard. Francesca Coccopalmeria
„Radość Miłości. Przewodnik po ósmym rozdziale adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka” kard. Francesca Coccopalmeria
Z

Z aktualnym numerem papierowego wydania „Tygodnika Powszechnego” GRATIS - watykański bestseller RADOŚĆ MIŁOŚCI - kard. Francesca Coccopalmeria - o tym, jak rozumieć papieski dokument o komunii osób rozwiedzionych.

„Kardynał w sposób przystępny, posługując się kluczowymi fragmentami papieskiego dokumentu, przedstawia zawartą w nim myśl papieża Franciszka. Już samo to jest ważne, bo – sądząc po różnych, nie tylko dziennikarskich, komentarzach – myśl ta nie zawsze bywa odczytana właściwie. Ale chodzi też o coś więcej: po lekturze odkrywamy, że lepiej rozumiemy nie tylko adhortację, ale samego papieża  i jego pontyfikat”  – pisze we wstępie ks. Adam Boniecki

Artur Sporniak, kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”, dodaje:

Dyrektor watykańskiego wydawnictwa nie krył zaskoczenia: cały nakład wyczerpał się już po pięciu dniach od ukazania się 50-stronicowej broszury, w której przewodniczący Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych dokonał zwięzłej analizy 8. rozdziału adhortacji „Amoris laetitia”. „Otrzymujemy pytania o nią z całego świata” – cieszył się watykański wydawca. To wyjątek, bo trudno się spodziewać, że książki prawnicze będą bestsellerami – nawet w Kościele katolickim – komentowały agencje ukazanie się w lutym tego roku komentarza kard. Francesca Coccopalmeria. Co takiego zawiera niespodziewany „prawniczy bestseller”?

Książeczka TYLKO w sprzedaży łączonej z „Tygodnikem Powszechnym” 25/2017- od środy 13 czerwca w kioskach i salonach prasowych w całym kraju.

Fragment:

Kościół mógłby więc dopuścić do sakramentów pokuty i eucharystii wiernych, którzy żyją w związku niesakramentalnym, a spełniają dwa istotne warunki: 1) pragną odmienić swą sytuację, lecz 2) nie mogą tego pragnienia zrealizować.

Oczywiście te warunki powinny zostać poddane uważnemu i autorytatywnemu rozeznaniu ze strony władzy kościelnej. Bardzo słuszna okazuje się w tym przypadku znana zasada: Nemo iudex in causa propria (nikt nie jest sędzią we własnej sprawie). Władzą kościelną jest, przynajmniej w normalnych warunkach, proboszcz, który zna bezpośrednio te osoby, i dlatego może wyrazić adekwatny osąd delikatnej sytuacji. Może się jednak okazać, że będzie konieczne, a przynajmniej pomocne, skorzystanie z rady kurii biskupiej, a wówczas ordynariusz diecezji zaproponuje, tak jak to jest przewidziane w trudnych przypadkach dotyczących małżeństwa, odpowiednie konsultacje albo udzieli specjalnej władzy dopuszczania w takich przypadkach do sakramentu pokuty i eucharystii.

„Radość Miłości. Przewodnik po ósmym rozdziale adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka” kard. Francesca Coccopalmeria

tytuł: Radość miłości. Przewodnik po ósmym rozdziale adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka 
autor: kard. Francesco Coccopalmerio
tytuł oryginału: Il capitolo ottavo della esortazione apostolica post sinodale "Amoris laetitia"
przekład: Edward Augustyn
wstęp: ks. Adam Boniecki
copyright by Libreria Vaticana, 2017
copyright for Polish edition by Tygodnik Powszechny, 2017
wydanie: I w tej edycji, 2017
dodatek specjalny do "Tygodnika Powszechnego" wydany we współpracy z Wydawnictwem WAM
wydanie papierowe dostępne TYLKO w sprzedaży łącznej z "Tygodnikiem Powszechnym"

Dalsza lektura:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czy jako raczej wierny czytelnik Tygodnika, mogę prosić o przysłanie mi jednego egzemplarza tej bruszury ? Będę bardzo wdzięczny. Jędrzej Bukowski
Obrazek użytkownika Patryk Stanik

Broszura jest darmowym dodatkiem do Tygodnika

Bardzo proszę o przysłanie mi o ile to możliwe tej broszury.

Czyli raczej "cyfrowi" czytelnicy nie mogą liczyć na broszurę?

kto pierwszy ten lepszy; piszcie na adres gmailowy gosiapilc dalej wiadomo
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]