Reklama

Ładowanie...

Warszawskie Rekolekcje z ks. Adamem Bonieckim

Warszawskie Rekolekcje z ks. Adamem Bonieckim

13.06.2016
Czyta się kilka minut
Z inicjatywy Klubów „Tygodnika Powszechnego” w dniach 10–12 czerwca, już po raz piąty, odbyły się Warszawskie Rekolekcje z ks. Adamem Bonieckim.
Z

Z roku na rok rosnąca grupa uczestników z całej Polski (i nie tylko!) spotyka się w Domu Rekolekcyjnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, aby spędzić czas na rozmowie i modlitwie; ale przede wszystkim, aby wsłuchać się w słowa ks. Adama Bonieckiego. Stali bywalcy tych spotkań powracają, często całymi rodzinami, lub przyjeżdżają z przyjaciółmi, tworząc wyjątkową wspólnotę (na zdjęciu).

Dni wypełniają: jutrznia, msza, wieczorne czuwanie oraz konferencje prowadzone przez ks. Adama, wspólne posiłki, a także czas wolny w scenerii Lasku Bielańskiego. Co jest unikalnego w tych spotkaniach? To stworzona przez księdza przestrzeń do szczerych i pozbawionych ocen wypowiedzi dla każdego i zachęta do spojrzenia w siebie. Tegoroczne rekolekcje były medytacją nad Kazaniem na Górze (Ewangelia wg św. Mateusza, 5-7). „Wsłuchajmy się w Chrystusa” – tym apelem rozpoczął rozważania ks. Adam Boniecki. Wyjątkowym przeżyciem była też sobotnia msza św., przypadająca w 56. rocznicę święceń kapłańskich ks. Adama. W tym roku gościem Rekolekcji, w wieczornej rozmowie z ks. Andrzejem Perzyńskim, był ks. Wacław Oszajca. Tematem rozmowy był papież Franciszek i jego wizja Kościoła.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]