Reklama

W SIECI

W SIECI

17.12.2012
Czyta się kilka minut
„Nie wyobrażam sobie, abym mógł zrezygnować z pracy w drugiej uczelni. Oznaczałoby to drastyczne obniżenie moich dochodów, poziomu mojego życia, a także mojej gotowości do pracy naukowej”...

– pisał w poprzednim numerze prof. Ireneusz Krzemiński.

Czytelnicy dyskutują:

~Staszek Krawczyk: Profesor Krzemiński ma rację, że tworzenie uczelni niepublicznych pomogły polskim akademikom finansowo – gdyby nie to, pewnie jeszcze więcej mądrych ludzi odeszłoby ze świata nauki. Szkoda jednak, iż wszystko to stało się kosztem niezliczonych studentów, którzy mogli o wiele lepiej spędzić te parę lat.

~Beata Kalęba: Szkoda, że profesorowie, gdy wspominają o płacach, piszą wyłącznie o płacach profesorów... Na uczelniach są jeszcze adiunkci i asystenci, oczywiście o niższych uposażeniach i często o wiele mniejszych szansach, by przy okazji badań ze swojej pracy czerpać finansowe profity.

Facebook.com/TygodnikPowszechny

774

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]