Reklama

W SIECI

W SIECI

21.05.2012
Czyta się kilka minut
~

~Mateusz Matrejek: Jaki ta akcja ma cel poza mąceniem i dzieleniem katolików? Całe pokolenia przystępowały do pierwszej spowiedzi, a potem do Komunii.

~Martyna Harasimiuk: Czemu od razu mąceniem i dzieleniem? Czy to, że musimy się zatrzymać, pomyśleć i zdecydować, czy uważamy coś za słuszne, czy nie, musi być „mąceniem”?

~Mariusz Matrejek: Ok, poleciałem zbyt mocno, przepraszam. Niemniej nadal nie przekonuje mnie ta idea. Ta pierwsza spowiedź pomagała mi lepiej się przygotować, a dzięki temu Pierwsza Komunia była przeżyta godnie, czysto. Zresztą, spójrzmy też na to, że w obecnym rytmie życia, podejściu wielu rodzin do praktyk religijnych, te dzieci mogą spowiedzi nie poznać.

~Marcin Łukasz Makowski: Piszecie, że konfesjonały są jak narzędzia tortur. To może w ogóle zlikwidujmy spowiedź. Dla ludzi...

3013

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]