Reklama

Ładowanie...

W następnym numerze „Tygodnika” specjalny dodatek

W następnym numerze „Tygodnika” specjalny dodatek

21.09.2020
Czyta się kilka minut
Zjednoczenie Niemiec: 30 lat później
3

3 października 1990 r. powstało na powrót jedno państwo niemieckie. Zjednoczenie Niemiec było punktem zwrotnym także dla Polski: wraz ze zniknięciem NRD – utworzonej po II wojnie światowej przez Moskwę – stawała się możliwa nasza integracja z Zachodem.

W dodatku:

- Filip Gańczak: jak kanclerz Kohl wykorzystał „okienko możliwości”

- Łukasz Grajewski: jak bilans zjednoczenia oceniają sami Niemcy

- Jacek Lepiarz: niemieckie zjednoczenie a sprawa polska

- Ehrhart Neubert: były NRD-owski opozycjonista patrzy na minione 30 lat

- Florian Mausbach: dlaczego wciąż potrzebujemy pomników

„Tygodnik” z dodatkiem w kioskach od środy 30 września

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]