Reklama

Ładowanie...

W następnym numerze „Tygodnika”

W następnym numerze „Tygodnika”

14.10.2019
Czyta się kilka minut
magazyn literacki KSIĄŻKI W TYGODNIKU
T

Tym razem tematem numeru uczyniliśmy opowiadanie, gatunek literacki, który w ostatnich latach powrócił w wielkim stylu.

Monika Ochędowska i Grzegorz Bogdał opowiedzą o najważniejszych twórcach krótkich form ostatnich lat i dekad, a Maciej Miłkowski w rozmowie z Michałem Sowińskim spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie opowiadanie jest (lub też czym być nie powinno). Oprócz tego publikujemy wiele recenzji nowości wydawniczych oraz teksty naszych stałych felietonistów, czyli Joanny Olech, Stanisława Bajtlika, ks. Adama Bonieckiego, Ingi Iwasiów oraz Piotra Śliwińskiego.

W magazynie także specjalny dodatek powstały we współpracy z wydawnictwem Ossolineum poświęcony Bibliotece Narodowej, najważniejszej polskiej serii wydawniczej, która w tym roku obchodzi stulecie istnienia.

Zapraszamy do lektury!

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]