Reklama

W następnym numerze „Problem »Tygodnika Powszechnego«”

W następnym numerze „Problem »Tygodnika Powszechnego«”

11.05.2020
Czyta się kilka minut
Tak biskup Karol Wojtyła zatytułował swój raport, którego adresatem był prymas Stefan Wyszyński.
FOT. PAP / REPR. JAKUB GRELOWSKI
Z

Zwracam się z tą sprawą do Waszej Eminencji dlatego, że problem »Tygodnika Powszechnego« bardzo obchodzi cały Episkopat Polski i wywołuje wśród Księży Biskupów częste niepokoje”.

Za tydzień piszemy o tym nieznanym dotąd tekście z 1962 r. i publikujemy jego obszerne fragmenty (pełną wersję Czytelnik znajdzie na naszej stronie internetowej), opatrzone komentarzem ks. Adama Bonieckiego.

Na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II oferujemy też Czytelnikom serwis internetowy: powszech.net/wojtyla

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]