Reklama

W następnym numerze „Problem »Tygodnika Powszechnego«”

W następnym numerze „Problem »Tygodnika Powszechnego«”

11.05.2020
Czyta się kilka minut
Tak biskup Karol Wojtyła zatytułował swój raport, którego adresatem był prymas Stefan Wyszyński.
FOT. PAP / REPR. JAKUB GRELOWSKI
Z

Zwracam się z tą sprawą do Waszej Eminencji dlatego, że problem »Tygodnika Powszechnego« bardzo obchodzi cały Episkopat Polski i wywołuje wśród Księży Biskupów częste niepokoje”.

Za tydzień piszemy o tym nieznanym dotąd tekście z 1962 r. i publikujemy jego obszerne fragmenty (pełną wersję Czytelnik znajdzie na naszej stronie internetowej), opatrzone komentarzem ks. Adama Bonieckiego.

Na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II oferujemy też Czytelnikom serwis internetowy: powszech.net/wojtyla

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]