Reklama

Ładowanie...

Ukos światła - wesprzyj powstanie filmu

Ukos światła - wesprzyj powstanie filmu

18.06.2021
Czyta się kilka minut
„Ukos światła"  w reż. Wojciecha Szumowskiego to najnowsza produkcja filmowa Fundacji Tygodnika Powszechnego. Razem z nami możesz stworzyć film o odzyskiwaniu pamięci o ofiarach Zagłady.
D

Dariusz Popiela, kajakarz, olimpijczyk, medalista mistrzostw Polski, Europy i świata, zajmuje się odnajdywaniem zaginionych i zniszczonych macew w małopolskich wsiach. Każdy odzyskany i odczytany kamień to odzyskane imię i nazwisko ofiary Zagłady. Film Wojciecha Szumowskiego, portretujący sylwetkę i działania Popieli, ma szansę powstać dzięki Tobie.

„To co jest w judaizmie, micwa, czyli taki dobry uczynek, kiedy robisz coś dla zmarłego – pamiętasz o nim zostawiając kamień, dbasz o grób – robisz bezinteresownie, bo ta osoba nie może ci podziękować. I to jest najpiękniejsze w tej pracy.”  - Dariusz Popiela

Dlaczego „Ukos światła”? Tytuł wybrał reżyser filmu. Nawiązuje on do faktu, że tylko odpowiedni ukos światła rzucony na starą macewę pozwala odczytać z kamienia zatarte litery.

Czytaj wywiad Jacka Tarana z Dariuszem Popielą, który ukazał się na łamach „Tygodnika Powszechnego”

Jak możecie wesprzeć powstanie filmu?

Do tej pory, dzięki zakończonej już Facebookowej zbiórce oraz przelewom bezpośrednim, zebraliśmy z Państwa pomocą kwotę 57 632 złotych.

Film jest w ostatniej fazie produkcji, a do zamknięcia budżetu nadal potrzebujemy sporej sumy pieniędzy. Aktywnie szukamy kolejnych źródeł wsparcia, niemniej to Wasze wpłaty pozwolą nam stworzyć „Ukos światła”! 

Wpłaty można dokonać bezpośrednio na konto Fundacji Tygodnika Powszechnego. Przelew opatrz tytułem „Ukos światła”.

Dane do przelewu:

Fundacja Tygodnika Powszechnego
ul. Dworska 1C/LU 3-4, 30-314 Kraków
Santander Bank Polska S.A.
numer konta: 31 1910 1048 2006 1845 1121 0001
przelew w USD: PL17109000880000000141402432
przelew w EUR: PL80109000880000000141402365
SWIFT: WBKPPLPP

Wspierasz? Podaj dalej!

Dziękujemy!
Fundacja Tygodnika Powszechnego


Jeśli chcesz, by Twoje nazwisko, jako osoby wspierającej, znalazło się w napisach końcowych, napisz wiadomość mailową na adres: zbiorka@tygodnikpowszechny.pl. 

Osoby, które nie wyrażą takiej chęci, pojawią się w napisach końcowych jako darczyńcy anonimowi.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]