Reklama

U nas pieniądze dobrze pracują!

U nas pieniądze dobrze pracują!

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Jedną, ofiarowaną przez Państwa złotówkę, zamieniliśmy aż na 7 złotych, wydanych na promocję kultury!
rys. Mateusz Kaniewski
N

Nasze łączne przychody z odpisu 1% podatku oraz z darowizn od osób fizycznych wyniosły w roku 2011 niecałe 200 000 złotych, a łączna kwota naszych wydatków na działalność statutową w 2011 r. przekroczyła 1 400 000 złotych! Jedną, ofiarowaną przez Państwa złotówkę, zamieniliśmy aż na 7 złotych, wydanych na promocję kultury.

Większość z nas chce przekazać 1% podatku na organizację pożytku publicznego (OPP). Rozliczając się – korzystamy z różnych programów, w tym z tych znalezionych w internecie lub dołączonych do gazet.

Ale czy wiecie Państwo, że wiele z tych programów nie pozwala na swobodne dysponowanie 1% podatku?

Prosimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy program lub strona, na której się rozliczacie, nie ma zablokowanej funkcji dowolnego dysponowania kwotą 1% Waszego podatku. W przeciwnym razie Państwa pieniądze mogą trafić do organizacji, których być może nigdy nie chcielibyście wspierać!

Aby ustrzec się przed tą sytuacją, możecie Państwo skorzystać z – rekomendowanego przez Ministerstwo Finansów – programu rozliczeniowego w serwisie www.e-deklaracje.gov.pl (dla rozliczeń przez internet) lub wejść na stronę www.pitroczny.pl.

Prosimy pamiętać o nas wypełniając PIT. Wystarczy wpisać nasz numer KRS: 0000 125 605 oraz kwotę 1% należnego podatku. A my zadbamy, by każda złotówka zamieniła się w zainwestowaną w rozwój i promocję kultury siedmiozłotówkę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]