Reklama

U nas pieniądze dobrze pracują!

U nas pieniądze dobrze pracują!

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Dwa projekty Fundacji Tygodnika Powszechnego otwierają – z najwyższą punktacją – ogłoszoną właśnie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2012.
rys. Mateusz Kaniewski
I

IV Edycja Festiwalu Conrada, poprzedzona serią 4 dodatków „Tygodnika Powszechnego” CONRAD, uzyskała 92,25 punktów na 100 możliwych i otrzyma dofinansowanie w wysokości 285 tys. zł, a „Lekcje czytania z…”, z własną rubryką w „TP”, z 88 punktami – 92,5 tys. To ogromne pieniądze i dzięki nim nasze projekty mogą stać się przebojami tegorocznej promocji czytelnictwa w Polsce, przynosząc przy tym Czytelnikom „TP” wiele ciekawych treści.

Czy tak będzie? Teraz zależy to od Państwa i od Waszego 1% podatku, który jest niezbędnie potrzebny na pokrycie naszego wkładu własnego m.in. w te dwa projekty. Na Festiwal Conrada potrzebujemy co najmniej 87 tys. zł, a na „Lekcje czytania” – 23 tys. zł. To dużo, ale i jednocześnie niedużo. Wystarczy, że w Państwa formularzu PIT pojawi się Fundacja Tygodnika Powszechnego i numer KRS 0000 125 605.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]