Reklama

Tysiące aniołów

Tysiące aniołów

23.06.2014
Czyta się kilka minut
Czy można spokojnie spać, gdy się wie, że to ostatnia noc w życiu, bo jutro ma nastąpić egzekucja?
O

Okazuje się, że tak. Autor Dziejów Apostolskich mówi, że w ten właśnie sposób postąpił Piotr Apostoł – „skuty podwójnym łańcuchem, spał między dwoma żołnierzami”. Chyba dosyć twardo, skoro anioł musiał go budzić szturchnięciem w bok. Anioł – czyli posłany na ratunek wysłannik Boga. Tym razem Piotr ocaleje, ale przyjdzie taki dzień, kiedy ratunek już nie nadejdzie.
Podobnie Paweł Apostoł. On też wychodził cało z niejednej opresji, ale do czasu. Przyjdzie i na niego dzień, kiedy będzie musiał oddać życie. Do ostatka jednak, podobnie jak Piotr, zachowa spokój ducha. Dzisiaj powiedzielibyśmy: równowagę psychiczną. Według tradycji podobny los spotkał pozostałych apostołów, z wyjątkiem Jana. Aż trudno uwierzyć, że te opisy nie są literacką fikcją. Czy to możliwe, by człowiek nie bał się śmierci? Na dodatek: śmierci tragicznej, okrutnej.
Dowodu daleko szukać nie trzeba: Meriam...

2887

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]