Reklama

„Tygodnik Powszechny” zaprasza na VIII KONFERENCJĘ KRAKOWSKĄ

„Tygodnik Powszechny” zaprasza na VIII KONFERENCJĘ KRAKOWSKĄ

31.05.2015
Czyta się kilka minut
ŚWIAT WSPÓŁPRACY – ŚWIAT KONFRONTACJI – już w następnym wydaniu pierwszy z dwóch dodatków poświęconych temu ważnemu wydarzeniu.
W

W tym roku zaproszeni goście spróbują odpowiedzieć na pytania o strategiczne wybory dla Polski w warunkach podwyższonej niepewności.
Na pierwszy plan wysuną się refleksje na temat gospodarki i geopolityki. Prof. Grzegorz Kołodko będzie się zastanawiać, czy przyszłość gospodarczą da się zaprojektować, a prof. Ryszard Bugaj przedstawi długookresowe problemy związane z finansowaniem funkcji państwa.
Prof. Roman Kuźniar odpowie na pytanie o polskie stanowisko w obliczu zaniku geopolitycznego instynktu Europy, zaś prof. Piotr Kłodkowski opowie o dyplomacji na poziomie regionalnym na przykładzie relacji Małopolski z Indiami.
Nie zabraknie także rozmowy o imigracji, w tym refleksji o polskiej polityce imigracyjnej, a prof. Tadeusz Pomianek przedstawi kształcenie imigrantów jako szansę dla polskiej gospodarki.
Na samorządność uczestnicy spojrzą jako na sposób nowoczesnego myślenia o modelu państwa.
O przyszłości polskiej samorządności mówić będzie Olgierd Dziekoński (minister w Kancelarii Prezydenta RP).
Do debaty zostali zaproszeni także przedstawiciele samorządów zawodowych (m.in. dr Konstanty Radziwiłł, sekretarz Naczelnej Izby Lekarskiej).
Rozwój obszarów miejskich także będzie przedmiotem dyskusji. Prof. Tomasz Parteka mówić będzie o smart city, a prof. Tadeusz Markowski o tym, jak ważne w zarządzaniu obszarami miejskimi są zintegrowane plany rozwoju.
Ostatnim akcentem tegorocznej Konferencji będzie oficjalna inauguracja platformy – magazynu „MIASTO” – integrującej i upowszechniającej wiedzę o miastach w Polsce.

PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE Z UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]