Reklama

„Tygodnik Powszechny” poleca filmy w TVP Kultura

„Tygodnik Powszechny” poleca filmy w TVP Kultura

04.04.2015
Czyta się kilka minut
1

12 kwietnia, niedziela
NIEDZIELA Z BARBARĄ SASS-ZDORT, OD GODZ. 17.15
Tym razem bohaterką „Niedzieli z...” będzie Barbara Sass-Zdort – zmarła właśnie reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka. W jednej z ostatnich rozmów Barbara Sass mówi o tym, jak zmienił się sposób portretowania kobiet w filmie, dlaczego nie utożsamia się z feminizmem i dlaczego nie lubi określenia „kino kobiece”. Gośćmi będą: Maria Ciunelis, Izabela Drobotowicz-Orkisz, Ewa Kasprzyk, Marta Klubowicz, Dorota Stalińska.
14 kwietnia, wtorek
TELEWIZYJNY FESTIWAL TEATRÓW POLSKI
„KOŃ, KOBIETA I KANAREK”, GODZ. 20.00 TRANSMISJA!
„Koń, kobieta i kanarek” z Teatru Zagłębia w Sosnowcu to kolejna już transmisja Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski, w ramach którego prezentowane są głośne przedstawienia ostatnich sezonów z teatrów w całym kraju. Spektakl Remigiusza Brzyka jest przybraną w górniczy kostium, współczesną opowieścią na temat przemocy wobec kobiet w patriarchalnym społeczeństwie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]