Reklama

WIDEO: Trzy filary miłosierdzia

WIDEO: Trzy filary miłosierdzia

28.07.2016
Czyta się kilka minut
„Miłosierdzie to nie tylko pomaganie” - przypomina ks. Adam Boniecki. Zapraszamy do obejrzenia naszej specjalnej rozmowy.
M

Miłosierdzie – główne przesłanie, z którym Papież Franciszek przybywa do Polski, to trudny i złożony temat. Ks. Adam Boniecki podkreśla, że miłosierdzie opiera się na trzech filarach – nieosądzaniu innych, przebaczaniu i dzieleniu się tym, co mamy. Czasem zapominamy o tych dwóch pierwszych elementach, a bez nich miłosierdzie nie działa tak, jak powinno. 


Czytaj wszystkie newsy, relacje i komentarze o ŚDM na powszech.net/sdm >>>

 

Autor artykułu

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]