Reklama

To, co zawsze

To, co zawsze

24.07.2016
Czyta się kilka minut
Co młodzi chcą usłyszeć od Franciszka? Na czym powinien się skupić, przemawiając do Polaków? Poprosiliśmy młodych katolickich publicystów z różniących się ideowo środowisk o przygotowanie konspektów wystąpień papieża. Odpowiada Ewa Buczek z „Więzi”
Fot. Archiwum prywatne
R

Rzeczywistość ostatnio nie skąpi dowodów na to, że przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Struktury europejskie drżą w posadach, w wielu krajach budzą się demony nacjonalizmu, na globalnym Południu wrze, a na Bliskim Wschodzie konflikty wręcz płoną otwartym ogniem. Choć naszego kraju nie dotykają jeszcze bezpośrednio skutki tych światowych tąpnięć, to i tak jesteśmy coraz bardziej wystraszeni, czujni i nieufni wobec drugiego człowieka.

W takim kontekście odbędą się w Polsce Światowe Dni Młodzieży – święto Kościoła powszechnego w całym jego bogactwie i różnorodności. To będzie dla nas, Polaków, ciekawe doświadczenie, bo lubimy myśleć o sobie, że jesteśmy bardziej niż inni (niepotrzebne skreślić): ciemiężeni / wspaniałomyślni / niedoceniani / gościnni / dyskryminowani / szlachetni etc. Zwykliśmy budować naszą tożsamość nie tylko w porównaniu, ale też coraz częściej w kontrze do...

2390

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]