Reklama

Teraz albo nigdy

Teraz albo nigdy

22.01.2018
Czyta się kilka minut
Szwankuje mi ostatnio jakiś poznawczy narząd, przyznaję bowiem bez bicia, że c oraz trudniej przychodzi mi zrozumieć niektórych polskich, katolickich konserwatystów.
W

W ubiegłym tygodniu ruszyli do internetu na swoje kolejne żniwa, komentować newsa o tym, że papież Franciszek pobłogosławił na pokładzie samolotu sakrament małżeństwa stewarda i stewardesy.

Historię wszyscy znają. Wieloletnia para (z dwójką dzieci) żyła w związku cywilnym. Mieli zaplanowany ślub kościelny, ale trzęsienie ziemi zburzyło im parafię, a później sprawa rozeszła się po kościach. Do papieża podeszli prosząc o zdjęcie i błogosławieństwo, on zapytał, czy są parą, opowiedzieli mu więc swoją historię. Franciszek zaproponował (w stylu człowieka, który jeszcze w Argentynie udzielał sakramentów na ulicy, tam gdzie w danej chwili byli potrzebujący tego ludzie), że jeśli chcą ślubu kościelnego, mogą zawrzeć go teraz i tutaj. I zawarli. Co potwierdza spisany odręcznie na kartce formatu A4 protokół.

No i się zaczęło: „Niszczenie w ludzkich sercach obrazu sakramentu”, „...

6773

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]